Van der Wiel over het bijzondere teamleven bij PSG na Ajax

Bron: www.ajaxupdate.nl

Van der Wiel over het bijzondere teamleven bij PSG na Ajax

Van Ajax naar Paris: de overstap naar een andere wereld

In 2012 maakte Gregory van der Wiel de overstap van Ajax naar Paris Saint-Germain. Na een seizoen bij Ajax belandde hij in een totaal nieuwe voetbalomgeving met grote sterren als Zlatan Ibrahimović en David Beckham. De cultuurverschillen waren meteen duidelijk.

Ajax staat bekend om zijn gestructureerde jeugdopleiding en discipline. PSG daarentegen trekt wereldsterren aan en hanteert een vrijere, creatievere speelstijl. Voor Van der Wiel betekende dit een grote aanpassing op en naast het veld.

Discipline versus vrijheid in de kleedkamer

Bij Ajax is discipline de norm met strikte teamregels en voorbeeldgedrag. Van der Wiel merkte dat PSG veel losser was; spelers rookten zelfs in de kleedkamer na wedstrijden. Deze tegenstelling viel direct op.

PSG biedt spelers ruimte voor persoonlijke vrijheid, wat soms tot een informelere sfeer leidt. Toch bleef het team presteren op topniveau, wat een bijzondere dynamiek creëerde.

……

Lees het volledige artikel op https://www.ajaxupdate.nl/van-der-wiel-over-het-bijzondere-teamleven-bij-psg-na-ajax/