Johan Cruijff Arena wordt eerste Europese stadion met 5G

Bron: www.ajaxlife.nl

De JC Arena wordt klaargestoomd voor het EK 2020 en daarna. © SmitShots

We zijn net gewend aan mobiel internet met een snelheid van 4G. Maar de techniek staat natuurlijk niet stil en dus komt 5G alweer om de hoek kijken. Een van de eerste plekken waar dit in Nederland gaat gebeuren, is de Johan Cruijff Arena.

De JC Arena wordt in de loop van dit kalenderjaar niet alleen vernoemd naar de nummer veertien, ook wordt het omgedoopt tot proeftuin. KPN trekt de kar en plaatst in de buurt van het stadion antennes die geschikt zijn voor ontvangst van 5G.

4G verbindt mensen, 5G verbindt de samenleving, zo lezen we in het persbericht. Anders gezegd: er komt in de toekomst een nog sneller netwerk voor consumenten. En wellicht zijn er minder kabels nodig omdat de snelheid die draadloos wordt gegenereerd stukje bij beetje ongekende snelheden benadert.

Waar wordt 5G praktisch zakelijk voor gebruikt? Je kunt denken het verbeteren van de bezoekersstroom van en naar het stadion. Hier is heel veel data voor nodig, die ook nog eens zo snel mogelijk in kaart moet worden gebracht, zodat je mensen naar de juiste plekken kunt sturen.

……

Lees het volledige artikel op https://www.ajaxlife.nl/updates/?itemID=23853

Gegevens

Spelers: Johan Cruijff
Onderwerpen: ArenA, De Toekomst
Trainers: Johan Cruijff
Bestuursleden: Johan Cruijff